Všetky CD a DVD nosiče je možné objednať na adrese info@kopaniciar.sk

V susedovem dvore

V poradí 4. album ĽH FS Kopaničiar vznikol už tradične v nahrávacom štúdiu Musae Polymnia v Moravskom lieskovom. Na albume je 13 skladieb, v ktorých sa predstavili nielen na muzikanti z Kopaničiaru, ale aj ĽH FSk Kýčer, Slávka Švajdová, Miroslav Papánek či diečenský spevácky zbor FS Kopaničiar. Album si môžete zakúpiť prostredníctvom online služieb:

Vypočujte si ukážky piesní z CD na YouTube:

60. Výročie založenia súboru DVD

Kopaničiar Blu-ray2Folklórny súbor Kopaničiar v novembri 2015 roka oslávil 60. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil slávnostný program, ktorý sa uskutočnil v piatok 27. novembra 2015 o 19.00 h v hlavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave. Okrem FS Kopaničiar sa v pripravenom pásme predstavili aj DFS Kopaničiarik a FSK Kopa z Myjavy.

 

Šak to pekné časy bývali

Folklórny súbor Kopaničiar z Myjavy oslávil roku 2015 60. výročie svojho vzniku a pri tej príležitosti pripravila Ľudová hudba súboru pre všetkých priaznivcov tradičnej kultúry prekvapenie v podobe nového dvojdiskového albumu. Ten nesie názov „Šak to pekné časy bývali“.

Vznik tohto dvojalbumu nebol vôbec jednoduchý. Členovia Ľudovej hudby FS Kopaničiar na ňom začali pracovať už v roku 2013 zberom a prípravou hudobného materiálu a samotné nahrávanie sa spustilo v januári 2014. V štúdiu Musae Polymnia v Moravskom Lieskovom vzniklo spolu 23 skladieb. Jedenásť na prvom CD nosiči, dvanásť na druhom. Poslucháči tu nájdu spracované aj vzácne skladby získané zo starých spevníkov či od niekdajšieho primáša kopaničiarskej muziky Pavla Švancaru a Miloša Nošku. Mnohých istotne poteší aj to, že tu nájdu neoficiálnu myjavskú hymnu – pieseň Myjavská veža. Pestrosť a atraktivitu albumu podčiarkuje aj fakt, že sa na jeho vzniku okrem členov ĽH FS Kopaničiar podieľalo aj veľa hostí. Na klarinet zahral Vladimír Bukovčan, hovorené slovo zaznelo z úst Alžbety Drškovej, ženské sóla boli v réžií Veroniky Zgurišovej, Sabíny Mockovčiakovej, Jany Humeníkovej či Slávky Švajdovej, mužské zborové i sólové spevy nahrali Jaroslav Hargaš, Maroš Duga, Miroslav Papánek st., Miroslav Papánek ml., Róbert Mramúch, Peter Drška, Ján Otiepka… Grafickú úpravu obalu a fotografie spracoval Edo Timko – Ateliér Edo Skalica a vznik albumu podporil Hotel Kormorán.

Jesen na kopanicách DVD 

Folklórny súbor Kopaničiar, Detský folklórny súbor Kopaničiarik a Folklórny seniorklub Kopa pripravili spoločný program nazvaný „Jesen na kopanicách alebo čo hovoria pranostiky“. Autorkami programu, ktorý prevedie diváka jesenným životom na myjavských kopaniciach tak, ako sa zachoval v choreografiách spomínaných súborov, boli Alžbeta Dršková, Mgr. Dana Škopková a Ing. Elena Ptáčková. Hlavnou myšlienkou celého programu sú pranostiky, ktoré ľuďom v minulosti napovedali, čo treba a kedy robiť. Kedy ísť do mlyna, kedy orať, siať, zberať úrodu… Jeseň každoročne odela prírodu na kopaniciach do pestrofarebného rúcha, ktoré potešilo oko každého kopaničiara, hoci v očakávaní príchodu zimy. Vtedy bolo ťažko dievkam, ktoré sa museli rozlúčiť so svojimi mládencami odchádzajúcimi na vojnu a v kútiku duše verili, že sa vrátia, aby si mohli spolu opäť zatancovať na Katarínskej zábave. No a tie, čo ešte frajera nemali, tak si ho na Ondreja skúšali pričarovať. Tento DVD nosič obsahuje záznam celého predstavenia.

Vianočné

Nové CD s jednoduchým názvom „Vianočné“ obsahuje 13 skladieb a vinšovačiek s vianočným motívom. Inšpiráciu sme hľadali v ľudových tradíciách Myjavy, Turej Lúky, Hornej Súče, Dolnej Súče, Horného Sŕnia, Moravského Lieskového i východného Slovenska. Spolu s FS Kopaničiar na novom albume účinkuje aj dlhoročná sólistka OĽUN-u Slovenského rozhlasu (dnes RTVS) Slávka Švajdová, deti zo Základnej umeleckej školy Karola Pádivého z Trenčína a majiteľ nahrávacieho štúdia MUSAE POLYMNIA z Moravského Lieskového Peter Šíma. Album si môžete vypočůť aj prostredníctvom online služieb:

Vypočujte si ukážky piesní z CD na YouTube:

 

„s futrálu”

Album „s futrálu” je spomienkou na starých primášov, ako boli Samko Dudík, Pavol Švancara, Stanko Cibulka a všetkých muzikantov, ktorí sa oddali myjavskej pesničke a zanechali v nej svoj rukopis. A o to sa snažime aj my – Ľudová Hudba FS Kopaničiar.